Co to je   Kdo to je   Kdy a kde je   Co umí   Jak vypadá   Je tu pro vás
Appaloosa
členové kapely

o Kdo to je

Jan „Štovík“ Štovíček

Velmi výrazná postava celého uskupení. Veškerému snažení dodává humor a nadhled. Kromě toho, že je záchranář, průvodce outdoorových cestovních kanceláří, vodák, horolezec, cestovatel a autor cestopisů, je především kapelník, textař a skladatel. To především je namístě, protože většinu z ostatních činností nedělá tak dlouho. Už jako malé děcko jste ho mohli slyšet zpívat autorské písničky na dětských portách, nebo v rozhlasových pořadech pro začínající interprety. A slyšet ho můžete dodnes a nejen Šťovíka, ale i jeho kytaru.

Martin „Tříprsťák“ Slavický

Příznivci country a bluegrasu vědí, že každý banjista se hlásí k některé z klasických škol hraní. Martin vytvořil styl vlastní, ale o nic méně virtuózní. Se svým hudebním a mnohým dalším vzděláním kultivuje celkový projev Appaloosího stáda a v poslední době si přibírá další a další hudební nástroje. Svým talentem neobohacuje pouze muziku, ale velmi významně i historii techniky a další disciplíny lidského vědění. Jako jediný z kapely zatím aktivně zvyšuje porodnost v Čechách a s výsledkem tři děti se ujímá zaslouženého vedení.

Ifča

Až z dalekého Slezska přišla nová zpěvačka, aby omladila náš country team. Občas se chopí i příčné flétny.

Martina Kuglerová

Druhá dáma v této kapele. Kdyby stále neodcházela a zase nepřicházela, odnášejíc, či přinášejíc s sebou své housle, mohla být nejdéle hrající členkou. Její houslové vstupy a výstupy boří hranice žánrů a v příjemných vlnách omývají drsné nordiccountryové břehy. Její hudební sluch je velmi vytříbený a proto má lví podíl na konečném výsledku kolektivního snažení.

Markéta Simandlová

Ač patří k něžnému pohlaví, výtečně tvrdí muziku svým kontrabasem a to též ve skupině OldaCrz. Věnuje se lakrosu.

.

Jakub „Blesk“ Moravec

Před řadou let přišel, posadil se, na nic nehrál a dodnes nehraje, ale je všude. Aby nebyl úplně zbytečným, píše texty, zvučí a zařizuje koncerty. Svou ukecaností, která předstírá všeobecné znalosti, se nakonec promluvil až na podium, kde supluje roli konferenciéra.

Jan Šťovíček

stovik

Martin Slavický

triprstak

Ifča

Ifca

Martina Kuglerová

martina

Markéta Simandlová

Marketa

Jakub Moravec

Blesk